kolmapäev, mai 3


"Kiri" on valmis. Vist. Vist seepärast, et mulle tundub ta veidi väike ja silmade mahakudumine ei õnnestunud mul ka piisavalt lõdvalt . Kui enne mai teist pühapäeva veidi aega üle jääb teen suuremaks ja silmad heegeldan maha. Luban.


Salli juurde kudusin sama mustriga sokid (õigemini soki, sest teine pole veel valmis) . Lõnga võtsin soki juures kahekordselt. Jäi mõnusalt pehme ja istub ilusti- väga rahul olen. Saaks ikka teise ka valmis... .Eile õhtul tegin lõpuks südame kõvaks ja harutasin oma raglaani üles :( . Peapõhjus oli see, et lõnga ei õnnestunud piisavalt juurde saada ja olgem ausad- ma olen sellise paksu kampsi jaoks ikka liiga suur (kui viisakalt öelda). Nüüd muidugi jälle uus probleem- mis nendest nüüd teha?


Kommentaarides küsis Franziska spiraalse mütsi mustri kohta. Kasutasin selle linikumustri algust.
Franziska wollte den Anleitung für die rote Mütze . Ich habe den Anfang von diesen Anleitung benutzt.


Müts on kootud 6 mustrikorraga (linikul oli kaheksa), st. , et alustada tuleb 6 silmaga. Minu müts on peaümbermõõdule ca. 45cm ja mustri järgi kudusin 22. reani. Suurema mütsi saamiseks koo rohkem ridu mustri järgi :) Kui sobiv peaümbermõõt saavutatud võta igal täisarvulisel real kahe silma asemel kolm silma parempidi kokku. Koo kuni mütsi sügavus on saavutatud. Lõpuks kudusin mõned read, et serv rulli hoiaks.

6 Maschen anschlagen (die Tischdecke hat 8 Mustersatze, aber das war zu viel). Bis die gewünschte grösse erreicht ist nach Anleitung stricken (bei meine mütze war das 22Reihen- ca 45 cm). Dann in den geraden Runden ,instatt zwei zusammen, drei Maschen zusammenstricken . Die letzten Reihen hab ich rechts gestrickt. Hoffentlich versehst Du mein nichtmehrsogutes deutsch :)

ps.: aru ma ei saa miks bloggeril eelvaade on. Kirjutasin pika kirja valmis, panin tühikud ja rea algused paika ja kui kirja avaldasin olid kõik tähed üksteise otsas hunnikus :(

2 kommentaari:

http://www.strickeria.ch ütles ...

Vielen Dank! Das werde ich mir merken. In meiner Umgebung gibt's in nächster Zeit zwei Babys und das wäre dann gerade das Richtige.
Woher kannst Du denn so gut Deutsch?

Liebe Grüsse -
Franziska, deren Familie ursprünglich aus Riga kommt :-)

Kati ütles ...

Hallo Franziska!
Gut als ich helfen konnte!
Ich war nach dem Schule ein Jahr als landwirtschaftliches Praktikantin in Deutschland (in Schleswig-Holstein).Es ist aber schon fast 12 Jahre her und ich vergesse langsam die Sprache. Schade- denn ich liebe deutsch!
Kati