neljapäev, oktoober 29

Et õigustada oma järjekordset blogimispausi ütlen kohe ära, et seekord olen ma lausa kudunud vahepeal! :)
Vaadake ise!:

sokikesed Kaurile sokid kirjud sokid Sokid Svenile sokid mulle? kleit-tuunika Hiiekesele Hiie nokats Hiie nokats Hiie nokats nokats-barett õpetajale nokats-barett õpetajale nokats-barett õpetajale
Tunne, et hakkan kudumiselainele saama tekkis peale Kauri sokikeste valmimist. See oli vist 3-4 kord mitme kuu jooksul, mil ma üritasin talle sokke-papusi kududa, aga eelmistest katsetest on kuskil üks viimistlust ja paarilist ootav papu...
Seega piltidel esimene paar on Kauri sokid. 7-venna rohelise ja Polkka segused.
Neid pisikesi sokke (ja Hiie kindaid-pilti veel ei ole) kududes tundsin puudust lühikestest sukavarrastest. Ühe komplekti olen kunagi isegi ostnud, aga seal on järgi neli varrast ja neistki üks momendil laste poolt ära peidetud/minu poolt leidmata.
Tellisin siis endale Hõbelõngast bambusvardad (muid ju polnud) ja kolm tokki seda vahvat lõnga . Kui alguses tundusid vardad ikka väga imelikud, siis ... tegelikult on nad ikka päris mõnusad. Ainult see pidev hirm katkiminemise ees, sest need pisikesed sõrmed ja väiksed teravad hambad jõuavad ju igale poole :)

Sama soojaga valmisid veel sokid mulle/ Aivarile (rohkem ikka mulle), minu vanemate pesamunale (kui sobivad), õemehele ja õepojale (rohelisest Polkkast, nr.46, pilti pole) ja veel ühed sokid arvatavasti mulle.

Ja siis olen veel kolm nokatsit kudunud. Oma "suurtele" ja nende õpetajale. Aguri mütsist praegu pilte ei ole.

Hiie müts on kootud Novita Nalle Talvi´st ja 1-kordsest villasest. Varras oli (vist) 3.5mm. Alustasin pealaelt lillekesega. Alguses sai valmis veidi pott-kübarat meenutav müts. Kuna see polnud ikka päris õige, siis harutasin alumise serva üles, kudusin sooniku ja panin sooniku sisse ühelt vanalt ja koledalt nokamütsilt eemaldatud noka. Enne lõikasin veel selle noka poole kitsamaks ja õmblesin kangaga üle. Lapse näost on näha kas meeldib :)

Ja siis sai kootud nokaga barett laste lasteaia-õpetajale. Samamoodi alustatud ülevalt. 7-venda Polkkast. Noka jaoks võtsin ühevärvilise lõnga ja kudusin lühendatud ridadega "tasku". Tugevduseks oli selline pehmemast plastikvahust? (midagi lauakatete sarnast) lõigatud nokk. Pildid on kahjuks sellised nagu on- peas ja ilma venituseta pilti pole. Panni kaas, mis mütsi sees venitamise ajal oli, on 30cm läbimõõduga... . Tundub, et sinna peresse tuleb veel üks sarnane müts teha :)

Sokkide ja mütside vahele peitis ennast ka üks poolik töö. Sellest peaks tulema kleit-tuunika Hiiele. Midagi sellist. Põhilõngaks 7-venda Kantri.
Tänaseks vast aitab...
Ps. Meie kodus käis täna öösel esimest korda "Hambahaldjas" :)

3 kommentaari:

Anonüümne ütles ...

Sokid on väga väga brood :)
minu külmad varbad on juba teist õhut soojas ;)
tähh

pesamuna

Anonüümne ütles ...

Kuna rohelised sokid nr.46 on juba nädalaid käigus (loe kasutusel), pole nad fotosessiooniks valmis. Ilusad on nad küll ja kudujale suured tänud.

Lea

Kati ütles ...

Võtke heaks! :)